Promocje
Ssawko - szczotka D272 38mm Wessel Werk
Ssawko - szczotka D272 38mm Wessel Werk

83,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 83,00 zł
szt.
Kolanko 30° Central VAC SV2032-01
Kolanko 30° Central VAC SV2032-01

16,19 zł

Cena regularna: 17,99 zł

Najniższa cena: 17,99 zł
szt.
Worki do odkurzacza LG Rowenta TB33 Compacteo
Worki do odkurzacza LG Rowenta TB33 Compacteo

30,00 zł

Cena regularna: 39,50 zł

Najniższa cena: 30,00 zł
opakowanie
Filtr do odkurzacza Dyson V12 Slim zmywalny
Filtr do odkurzacza Dyson V12 Slim zmywalny

50,00 zł

Cena regularna: 55,00 zł

Najniższa cena: 55,00 zł
szt.
Mała ssawka odkurzacza Karcher wd3
Mała ssawka odkurzacza Karcher wd3

8,50 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
Wąż do odkurzacza AEG Electrolux AAM6145N
Wąż do odkurzacza AEG Electrolux AAM6145N

63,00 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 63,00 zł
szt.
Worki do odkurzacza Nilfisk Alto Attix 30
Worki do odkurzacza Nilfisk Alto Attix 30

35,00 zł

Cena regularna: 38,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
opakowanie
Rura do odkurzacza Dyson V7 V8 V10 V11
Rura do odkurzacza Dyson V7 V8 V10 V11

90,00 zł

Cena regularna: 99,99 zł

Najniższa cena: 90,00 zł
szt.
Zestaw filtrów do odkurzacza AEG CX7 EF150
Zestaw filtrów do odkurzacza AEG CX7 EF150

20,00 zł

Cena regularna: 24,00 zł

Najniższa cena: 20,00 zł
szt.
Szczotka do odkurzacza Numatic ProFlo
Szczotka do odkurzacza Numatic ProFlo

40,00 zł

Cena regularna: 49,60 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
Szczotka do odkurzacza Karcher WD3 WD4 WD5
Szczotka do odkurzacza Karcher WD3 WD4 WD5

25,00 zł

Cena regularna: 29,70 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Zaślepka na Rurkę
Zaślepka na Rurkę

11,61 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Król domowych sprzętów - odkurzacz klasyczny
Król domowych sprzętów - odkurzacz klasyczny

Odkurzacz klasyczny

Król wszystkich sprzętów domowych, bez jego pomocy nasze codzienne obowiązki zajmowałyby nam o wiele więcej czasu. Odkurzanie to czynność, z której nie możemy zrezygnować. Inaczej nasze domy i mieszkania zatopiłyby się w brudzie i kurzu. Odkurzacz pozwala nam na czyszczenie naszych podłóg, mebli, dywanów i innych zabrudzonych powierzchni. Szczególnie docenią go gospodarstwa domowe posiadające dzieci lub zwierzęta. Na rynku znajdziesz wiele marek i modeli odkurzaczy, które spełnią twoje wymagania i pomogą Ci zadbać o porządek, jeśli jednak wciąż zastanawiasz się nad kupnem swojego odkurzacza zapraszamy Cię na nasze inne blogi, w których znajdziesz wiele ciekawych wskazówek i porad dotyczących zakupu urządzenia i akcesoriów > KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Krótka historia odkurzacza:

Elektroluks- domowy aparat do oczyszczania przedmiotów z kurzu, zawierający sprężarkę odśrodkową wytwarzającą ssanie. Pomysłodawcą urządzenia do usuwania kurzu był w 1869 roku Ives McGaffey z Chicago - stworzył maszynę wyposażoną w ręczny miech , którą – z przymrużeniem oka - można nazwać odkurzaczem.

Do obsługi maszynerii potrzebne były aż dwie osoby: jedna obsługiwała miech, kręcąc korbą, druga przy użyciu rury zdmuchiwała kurz i brud. Wkrótce ruszyła produkcja na skalę przemysłową tych urządzeń. Mimo, że odkurzacz McGaffeya był niewygodny w użytkowaniu i nieporęczny, zyskał sporą popularność. W krótkim czasie posiadanie jednego z bardziej luksusowych modeli o nazwie Baby Daisy stało się oznaką pozycji społecznej.

Wynalezienie odkurzacza w 1901r. Niemal nie pozbawiło życia Brytyjczyka Huberta Bootha . Zainspirowany pokazem zdmuchiwania kurzu strumieniem powietrza stwierdził, że dużo bardziej skuteczne było by wsysanie kurzu, co zapobiegałoby jego ponownemu osadzaniu się. Testując swój nowy pomysł wynalazca przyłożył usta do fotela i wykonał wdech. Eksperyment omal nie skończył się jego uduszeniem, ale w ten o to sposób Booth wynalazł jeden z największych odkryć technologicznych, dzięki któremu nasze codzienne życie jest łatwiejsze.

 

 

Jak działają odkurzacze ?

Działanie odkurzacza jest pozornie proste – zasysane przez szczotkę i wąż wszelkie zabrudzenia trafiają do worka znajdującego się pod pokrywą odkurzacza. Tam też dochodzi do ich selekcji, dzięki której brud zostaje oddzielony od powietrza. Następnie przechodzi ono przez główny filtr, zatrzymujący pozostałe cząsteczki brudu i kurzu, na sam koniec przefiltrowane powietrze zostaje wydmuchnięte z odkurzacza. Jednak aby lepiej poznać działanie odkurzacza, warto bliżej przyjrzeć się całemu mechanizmowi.

 

 

 

Działanie odkurzacza krok po kroku:

Po włączeniu odkurzacza za pomocą włącznika turbiny ssącej, turbina rozpoczyna pracę. W wyniku jej działania wytworzone podciśnienie bardzo często wyrażane w jednostce mbar (milibar), powoduje zasysanie powietrza, wraz z kurzem i zabrudzeniami.

Następnie zasysane powietrze wraz z zabrudzeniami trafia do worka lub pojemnika na zabrudzenia, przechodząc przez szereg filtrów i separatorów.

Zabrudzenia zazwyczaj zbieramy z podłóg czy dywanów, dzięki specjalnym szczotką i ssawką. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele produktów, dostosowanych do twoich podłóg, pozwalając na najwyższy poziom czystości, bez obawy i zarysowania powierzchni.

Kolejnym istotnym elementem składowym jest filtr (ARTYKUŁ O FILTRACH), który uczestniczy w całym procesie odkurzania. Skoncentrowane powietrze, które dostaje się do odkurzacza, jest pełne cząsteczek kurzu i zanieczyszczeń, niejednokrotnie niewidocznych dla nas gołym okiem. Jeśli port wydechowy wypuściłby całe powietrze zassane przez odkurzacz, nie oczyszczając go wcześniej wszystkie zabrudzenia rozpyliły by się ze zwiększoną siłą po całym pomieszczeniu. Miałoby to negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców domu. Szczególnie tych cierpiących na alergie. Nawet jeśli worki lub pojemniki pełnią funkcję filtracyjną to nie są w stanie zatrzymać wszystkich zabrudzeń z powietrza.

Powietrze, które wpada do odkurzacza, nie pozostaje w pojemniku ani worku. W odkurzaczach znajduje się port wylotowy po drugiej stronie odkurzacza. Powietrze wpada do odkurzacza, wpada do worka i wydostaje się przez port wydechowy, dzięki czemu wentylator może stale wytwarzać podciśnienie i działać prawidłowo.

 

 

 

Dodatkowe akcesoria 

Na prawidłowe i wydajne działanie odkurzacza składa się wiele czynników. Podstawowym jest oczywiście moc silnika. Jednak równie ważne jest dobranie odpowiednich akcesoriów, Im węższy otwór wylotowy, tym szybciej wiatr wpada do odkurzacza. Zwiększa to napływ kurzu i zanieczyszczeń. Z tego powodu większość odkurzaczy średniej i wysokiej klasy jest wyposażona w przystawki z węższymi końcami ssącymi. Wąskie, ale szerokie głowice najlepiej sprawdzą się na podłodze. Wąskie i małe porty są uniwersalne w docieraniu do zakamarków mebli i narożników.

 

 

 

Podsumowanie

Wiesz już zatem jak działa odkurzacz. W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie i dbanie o czystość domu bez jego udziału. Pamiętaj jednak, że odkurzacz czyści nie tylko to co jest dla nas widoczne gołym okiem. W zasysanym powietrzu znajduje się wiele kurzu, roztoczy, grzybów i wirusów. Prawidłowo działający odkurzacz wysokiej klasy, odpowiednio dobrany filtr i akcesoria, pozwolą Ci przechwycić sporą część z nich. Pamiętaj jednak o systematycznej wymianie worka i filtra według zaleceń producenta, bo czysty dom to szczęśliwy dom!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier GLS) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl