Promocje
2 x filtr do odkurzacza AEG AEF 144
2 x filtr do odkurzacza AEG AEF 144

22,00 zł

Cena regularna: 26,99 zł

Najniższa cena: 22,00 zł
szt.
Ślimak do maszynki do mielenia Zelmer nr 8 dwustronny
Ślimak do maszynki do mielenia Zelmer nr 8 dwustronny

25,00 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Zestaw mini ssawek do odkurzania samochodu komputera
Zestaw mini ssawek do odkurzania samochodu komputera

19,99 zł

Cena regularna: 29,00 zł

Najniższa cena: 19,99 zł
szt.
Worki do odkurzacza Holland Electro Birdy
Worki do odkurzacza Holland Electro Birdy

15,00 zł

Cena regularna: 19,99 zł

Najniższa cena: 15,00 zł
opakowanie
Zestaw szczotek węglowych Bosch Siemens 154740
Zestaw szczotek węglowych Bosch Siemens 154740

15,00 zł

Cena regularna: 19,99 zł

Najniższa cena: 15,00 zł
szt.
Wąż Lectriflex 35mm 10,5m z rączką 32mm + złączka ścienna półksiężycowa
Wąż Lectriflex 35mm 10,5m z rączką 32mm + złączka ścienna półksiężycowa

590,00 zł

Cena regularna: 860,99 zł

Najniższa cena: 860,99 zł
szt.
Worki do odkurzacza Hoover pure power
Worki do odkurzacza Hoover pure power

22,00 zł

Cena regularna: 26,25 zł

Najniższa cena: 22,00 zł
szt.
Filtr do odkurzacza Philips PowerPro FC8760 - FC8769
Filtr do odkurzacza Philips PowerPro FC8760 - FC8769

18,00 zł

Cena regularna: 20,00 zł

Najniższa cena: 18,00 zł
szt.
Szczotka do parkietu średnica mocowania 38mm szerokość robocza 30cm
Szczotka do parkietu średnica mocowania 38mm szerokość robocza 30cm

23,00 zł

Cena regularna: 25,60 zł

Najniższa cena: 23,00 zł
szt.
Zestaw do odkurzania szczotki + worki Karcher WD4 WD5 WD6
Zestaw do odkurzania szczotki + worki Karcher WD4 WD5 WD6

100,00 zł

Cena regularna: 201,32 zł

Najniższa cena: 100,00 zł
szt.
Złączka 51mm wkręcana do węży 38mm
Złączka 51mm wkręcana do węży 38mm

25,00 zł

Cena regularna: 42,50 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Filtr do odkurzacza Siemens Bosch BSG8180101
Filtr do odkurzacza Siemens Bosch BSG8180101

5,99 zł

Cena regularna: 9,00 zł

Najniższa cena: 5,99 zł
szt.
Odkurzacz klasyczny vs robot sprzątający
Odkurzacz klasyczny vs robot sprzątający

Robot sprzątający vs klasyczny odkurzacz ? Który wybrać ? 

Odkurzacz klasyczny od lat pomaga nam dbać o czystość naszych podłóg, jednak wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiło się wiele robotów sprzątających, które mogą zadbać o czystość naszego domu same. Wielu z nas ma jednak obawy względem działania takiego urządzenia, czy na pewno poradzi sobie w naszym domu? Czy zadba o nasze podłogi tak dobrze jak my sami z pomocą klasycznego odkurzacza? A może jednak warto zostać przy standardowym odkurzaczu? Na te i wszelkie inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 

Klasyczny odkurzacz – dokładność i prostota 

Odkurzanie to czynność, z której nie możemy zrezygnować. Inaczej nasze domy i mieszkania zatopiłyby się w brudzie i kurzu. Regularne odkurzanie to podstawa w utrzymaniu czystości naszego domu. Bałagan w naszych domach ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Naszym największym pomocnikiem w walce z brudnymi podłogami jest oczywiście, wyżej wspomniany odkurzacz, dzięki czemu sprzątanie podłóg jest szybkie i efektowne. Na rynku znajdziemy wiele klasycznych odkurzaczy, które mają przeróżną specyfikację. Różnią się mocą ssania, przeznaczeniem, kolorem, kształtem i pojemnością.

Tradycyjny odkurzacz w przeciwieństwie do robotów sprzątających daje nam możliwość odkurzania wszelkiego rodzaju powierzchni, nie tylko podłóg. Możemy dobrać sobie do niego wiele akcesoriów takich jak np. szczotki z paskiem do usuwania sierści i włosów naszych pupili, szczotki do każdego typu podłogi, ssawki szczelinowe, które pozwalają nam się dostać w najbardziej niedostępne miejsca w naszych domach, takich jak szczeliny między meblami.

Kolejną zaletą standardowego odkurzacza jest fakt, że możemy po niego sięgnąć w dowolnym momencie. Zasilanie na kabel pozwala nam cieszyć się odkurzaczem, kiedy tylko tego potrzebujemy, bez obaw o to, czy jego bateria jest naładowana.

Duża moc ssania to kolejna zaleta tych odkurzaczy. Większa moc ssania wpływa na większą efektywność i szybkość pracy, pozwala nam pozbyć się zabrudzeń, które przykleiły się do naszej podłogi. Z pewnością docenisz ten fakt, jeśli posiadasz dziecko lub czworo nożnego przyjaciela.

Cena to kolejna rzecz, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza. Standardowe odkurzacze są dużo tańsze w zakupie, utrzymaniu czy konserwacji i napraw.

Jednak nawet z pomocą najlepszego odkurzacza, czystość naszych podłóg zależy od nas samych, ponieważ to właśnie my sterujemy odkurzaczem i to od nas zależy dokładność i sumienność naszego odkurzania. Każdemu z nas na pewno niejednokrotnie zdarzyła się sytuacja, w której przyłożyliśmy się do odkurzania, staraliśmy się robić to dokładnie i sumiennie, jednak po skończonym odkurzaniu okazało się, że śmieci znajdują się jeszcze w wielu miejscach na naszych podłogach. Dobrze zaprogramowany robot sprzątający pod tym względem radzi sobie o wiele lepiej niż człowiek.

 

 

 

Akcesoria i worki do klasycznych odkurzaczy

Nie da się ukryć, że ilość akcesoriów do odkurzaczy klasycznych zdecydowanie przewyższa te do robotów sprzątających, są łatwiej dostępne i niejednokrotnie kupimy je w bardziej przystępnej cenie. To samo dotyczy worków do odkurzaczy klasycznych. Na rynku znajdziemy worki wykonane z różnych materiałów, spełniające wiele funkcji. Szczególną popularnością cieszą się te, które są wykonane z syntetycznych materiałów. Jedną z wielu zalet tych worków jest fakt, że filtrują one zasysane powietrze, dzięki czemu zatrzymują wszystko to co nie jest widoczne dla nas gołym okiem, m.in.: kurze, roztocza i bakterie. Dzięki czemu worki te są doskonałym wyborem dla alergików. Dodatkową zaletą jest uniwersalność wielu akcesoriów. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie wiele uniwersalnych szczotek do odkurzacza z regulowaną średnicą mocowania, dzięki czemu kupując szczotkę, możecie się nią cieszyć nawet po zmianie odkurzacza. KLIKNIJ I SPRAWDŹ

 

 

 

Roboty sprzątające

Urządzenia o jakich mowa określa się mianem "roboty sprzątające", niekiedy "odkurzacze automatyczne" czy po prostu odkurzacze-roboty. Nazewnictwo nie ma jednak znaczenia - kluczowa jest funkcjonalność tych urządzeń. Roboty sprzątające mają wielu zwolenników, jednak nie brakuje również tych klientów, którzy nie kryją swojego niezadowolenia. Jednak większość z nich przy zakupie automatycznego odkurzacza, wybrała nieodpowiednio dobrany model do swoich potrzeb. Przy zakupie odpowiedniego odkurzacza musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak powierzchnia, którą nasz robot miałby sprzątać, stopień zabrudzenia naszego domu a więc moc urządzenia i wiele innych istotnych szczegółów. Spora ilość niezadowolonych konsumentów kieruje się głównie ceną, wybierają urządzenia niższej klasy, które nie potrafią sobie poradzić z zabrudzeniami na naszej podłodze, czas pracy tych urządzeń jest krótki, przez co musimy je często ładować.

Sporą zaletą robotów sprzątających jest bez dwóch zdań oszczędność czasu. Możemy sterować naszym odkurzaczem w czasie odpoczynku na kanapie, lub włączyć go i wyjść z domu. W tym czasie urządzenie poodkurza naszą podłogę a my będziemy mogli cieszyć się porządkiem bez utraty czasu i energii.

Funkcja mopowania wiele modeli posiada również funkcję mopowania, czyli inaczej mówiąc mycia podłóg. Jest to dodatkowe udogodnienie, które pozwala nam zadbać o nasze podłogi bez wysiłku. Jednak musimy pamiętać, że wiele modeli radzi sobie tylko z lekkimi zabrudzeniami. Jeśli nasza podłoga posiada przyschnięte, klejące się zabrudzenia w większości jesteśmy zmuszeni wyczyścić je samodzielnie.

Małe zgrabne urządzenia. nie ma co ukrywać, że odkurzacze automatyczne zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż te klasyczne, możemy trzymać je praktycznie wszędzie i w razie potrzeby łatwo i wygodnie możemy przewieźć je w inne miejsce.

Ładowanie robota sprzątającego każdy odkurzacz automatyczny posiada stacje dokującą, dzięki której ładuje swoją baterię do pracy. Czas ładowania jak i czas pracy urządzenia jest indywidualny a informacje o tym możemy znaleźć w opisie każdego urządzenia. Jeśli posiadamy duży dom czy mieszkanie a jednocześnie nie chcemy co chwile ładować robota powinniśmy zdecydować się na model o dłuższej mocy i pracy baterii. Jeśli jednak posiadamy małe kompaktowe mieszkanie a z urządzenia nie korzystamy tak często, możemy spokojnie wybrać model z krótszym czasem działa baterii.

 

 

 

Sterowanie robotem sprzątającym

Jak wygląda sterowanie robotem sprzątającym? Do wszystkich tych, którzy obawiają się nowych ,,technologicznych udziwnień ‘’ - możecie odetchnąć z ulgą. Obsługa robotów sprzątających jest bardzo prosta. Podstawowe modele są wyposażone w pilot lub po prostu panel z guzikami na obudowie. Wystarczy nacisnąć przycisk i urządzenie rozpocznie pracę. Wiele modeli posiada również funkcję sterowania robotem z poziomu aplikacji mobilnej, zwłaszcza jeśli jest to robot z mapowaniem. Po pobraniu aplikacji na smartfonie możesz wygodnie ustalić harmonogramy sprzątania, czyli w jakich dniach tygodnia i o której godzinie urządzenie ma zacząć czyszczenie. Dodatkowo możesz wybrać, które pomieszczenia w domu odkurzacz ma posprzątać. Przykładowo, możesz zaprogramować odkurzacz tak aby pokój twojego dziecka sprzątał codziennie, jednak twoją sypialnie co drugi lub trzeci dzień. I choć robotą sprzątającym wiele brakuje do perfekcji to modele wyższej klasy zadbają o twoje podłogi z większą precyzją niż zrobił byś to sam. Najbardziej zaawansowane modele mogą współpracować z Asystentem Google lub Amazon Alexa. Zgodnie ze wskazówkami w aplikacji mobilnej, należy powiązać robota z „inteligentnym” asystentem. Po zaprogramowaniu urządzenia możemy aktywować robota głosowo odpowiednią komendą.

 

 

 

Który odkurzacz wybrać ?

Poznaliście wiele zalet i wad odkurzaczy, jednakże ostateczną ocenę pozostawiamy wam samym. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien zależeć od naszych osobistych potrzeb i preferencji. Jednak przed zakupem musicie dokładnie przeanalizować specyfikacje urządzenia i wasze oczekiwania. Pamiętajcie, że w razie pytań jesteśmy dla Was i służymy pomocą :)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier GLS) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl