Promocje
Wąż do odkurzacza Miele S6000 / S8000
Wąż do odkurzacza Miele S6000 / S8000

70,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
szt.
Szczotka do odkurzacza AEG vario 500
Szczotka do odkurzacza AEG vario 500

38,90 zł

Cena regularna: 45,80 zł

Najniższa cena: 38,90 zł
szt.
Karcher VC3 odkurzacz bezworkowy
Karcher VC3 odkurzacz bezworkowy

550,00 zł

Cena regularna: 719,00 zł

Najniższa cena: 550,00 zł
szt.
Kapsułki do prania białego i jasnego Mill - 30 sztuk
Kapsułki do prania białego i jasnego Mill - 30 sztuk

30,00 zł

Cena regularna: 32,99 zł

Najniższa cena: 30,00 zł
szt.
Kapsułki do prania 2w1 - Rumianek Polny - Mill clean ECO 70 sztuk
Kapsułki do prania 2w1 - Rumianek Polny - Mill clean ECO 70 sztuk

65,00 zł

Cena regularna: 70,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł
szt.
Filtr do odkurzacza  Dyson DC04
Filtr do odkurzacza Dyson DC04

15,00 zł

Cena regularna: 16,64 zł

Najniższa cena: 16,64 zł
szt.
Worki do odkurzacza Nilfisk Alto Attix 40 Attix 50
Worki do odkurzacza Nilfisk Alto Attix 40 Attix 50

40,00 zł

Cena regularna: 45,90 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
opakowanie
Filtr do odkurzacza Numatic Henry Hetty Quick
Filtr do odkurzacza Numatic Henry Hetty Quick

8,50 zł

Cena regularna: 10,00 zł

Najniższa cena: 8,50 zł
szt.
Filtr do Odkurzacza Metabo Starmix
Filtr do Odkurzacza Metabo Starmix

120,00 zł

Cena regularna: 135,00 zł

Najniższa cena: 135,00 zł
szt.
Wąż do odkurzacza Miele S6000/S8000
Wąż do odkurzacza Miele S6000/S8000

79,00 zł

Cena regularna: 93,00 zł

Najniższa cena: 79,05 zł
szt.
5 x worki do odkurzacza Vorwerk VT 250 251 252 Tiger
5 x worki do odkurzacza Vorwerk VT 250 251 252 Tiger

20,00 zł

Cena regularna: 43,99 zł

Najniższa cena: 43,99 zł
opakowanie
Worki do odkurzacza Miele Classic C1
Worki do odkurzacza Miele Classic C1

35,00 zł

Cena regularna: 39,40 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
opakowanie
JAK DOBRAĆ AKCESORIA DO ODKURZACZA?
JAK DOBRAĆ AKCESORIA DO ODKURZACZA?

Jak dobrać akcesoria do odkurzacza?

 

Odkurzacz to urządzenie, które występuje prawie w każdym gospodarstwie domowym, firmach etc. Kupując nowy odkurzacz nie bierzemy często pod uwagę rzeczy, które wydają nam się mało istotne, liczy się kolor, marka, wygląd, promocja. Problemy przychodzą dopiero wtedy gdy ulegnie uszkodzeniu szczotka, pęknie wąż, worki czy filtr przestanie spełniać swoją funkcję. Wtedy zaczynamy zastanawiać się o co chodzi z danym sprzętem, jak popularny jest na rynku czy łatwo i tanio kupić do niego osprzęt, jakie będą potrzebne akcesoria. Zaczynamy zadawać sobie pytanie jak się odnaleźć w tej ogromnej ilości ofert, które proponują nam sprzedający, posługują się niezrozumiałymi dla nas średnicami, o co w tym wszystkim chodzi, jak się w tym nie pogubić, jak nie kupić czegoś co nie pasuje lub co gorsza nie rozpadnie się w rękach po tygodniu użytkowania.

Floruś nasz specjalista w tej dziedzinie przychodzi z pomocą! Będzie was uczył jak unikać podstawowych błędów, na co zwracać uwagę żeby uniknąć niepotrzebnego odsyłania towarów, stresu i nerwów, w dzisiejszych, szybkich czasach nikt tego nie lubi.

 

Szczotki do odkurzacza

Jaką wybrać? Jaka średnica mocowania? Jaka szerokość robocza?

1. Objaśnienie wymiarów

Zagadnienie "średnica mocowania szczotki 32mm"

Średnica mocowania to połączenie pomiędzy szczotką a rurkami. W tej dziedzinie mamy dwa podstawowe zagadnienia:

  • rurka wkładana do środka szczotki i ssawki (Rys. 1)
  • rurka nakładana na ssawki i szczotki (Rys. 2)

 

Rys. 1.

Rys. 2.

 

Zagadnienie "średnica mocowania szczotki 35mm"

Podobnie jak wyżej średnica mocowania to połączenie pomiędzy szczotką a rurkami.

  • rurka wkładana do środka szczotki i ssawki (Rys. 3)

 

Rys. 3

 

Zagadnienie "Szerokość robocza"

Szerokość robocza określa rozmiar spodu szczotki, którym bezpośrednio odkurzamy daną powierzchnię.

2. Rodzaje szczotek

 

Kliknij i sprawdź

Uniwersalna - najważniejsza z końcówek, znacznie ułatwiająca utrzymanie porządku w domu. Skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia takie jak kurz, włosy czy sierść. Dzięki przyciskowi zmiany trybu pracy na szczotce mamy możliwość odkurzania różnego rodzaju podłoża.

 

Kliknij i sprawdź

Szczotka do parkietów - została zaprojektowana z myślą o twardych powierzchniach. Szczotka zakończona jest specjalnym, miękkim włosiem dzięki czemu idealnie sprawdza się przy odkurzaniu i pielęgnacji twardych podłóg wykonanych z drewna, płytek ceramicznych, linoleum oraz przy czyszczeniu parkietów, posadzek betonowych i kamiennych. Dzięki szczotce z miękkim włosiem, już nie musisz martwić się o porysowane podłogi.

 

Kliknij i sprawdź

Płaska - umożliwia dotarcie do trudno dostępnych powierzchni, np. pod fotelem, kanapą.

 

Kliknij i sprawdź

Wielofunkcyjna - rozkładana końcówka ma szerokie zastosowanie. Odkurzymy nią meble tapicerowane lub nierówne powierzchnie (np. klawiatury).

Kliknij i sprawdź

Okrągła ssawka z włosiem - dociera do trudno dostępnych miejsc, przydatna przy odkurzaniu np. kratek wentylacyjnych.

Kliknij i sprawdź

Mała ssawka uniwersalna - doskonale sprawdza się przy odkurzaniu kanap, foteli, półek oraz innych trudno dostępnych miejsc.

Kliknij i sprawdź

Ssawka szczelinowa - wąska końcówka idealnie nadaje się do sprzątania przestrzeni między meblami oraz do odkurzania pajęczyn.

 

Kliknij i sprawdź

Szczotka sierści i włosów - Masz już dość foteli i kanap opanowanych przez sierść Twoich pupili? Chciałbyś szybko i skutecznie wyczyścić powierzchnie i na długi czas pozbyć się znaków zwierząt? Szczotki zdecydowanie ułatwią czyszczenie tapicerki, kanap czy foteli z włosów i sierści zwierząt.

Turbo szczotka obraca wałek obrotowy, pod wpływem zassanego powietrza i w ten sposób doskonale czyści rożne powierzchnie. Idealnie nadaje się do czyszczenia: wykładzin, paneli i dywanów. Umożliwia usuwanie trudnych do usunięcia zanieczyszczeń: kurz, sierść, papier, itp.

 

Kliknij i sprawdź

Szczotka przemysłowa wessel werk - Szczotki przeznaczone do mocnych odkurzaczy przemysłowych, które znajdą swoje zastosowanie w najcięższych warunkach, takich jak sprzątanie obiektów przemysłowych, dużych hal, warsztatów, garażów, piwnic, poddasza czy samochodu. Charakteryzuje je wykonanie z najwyższej jakości materiałów i duża średnica zasysania. Szczotki Wessel-Werk to przede wszystkim lepsza efektywność energetyczna, ulepszone zbieranie kurzu oraz redukcja szumów. 

 

Kliknij i sprawdź

Szczotka do pielęgnacji zwierząt - Innowacyjne szczotki podłączane do odkurzacza zostały stworze z myślą o perfekcyjnej, intensywnej i nieczasochłonnej pielęgnacji sierści zwierząt. Szczotki do pielęgnacji zwierząt wykonane są z najwyższej jakości plastiku ABS, przez co są bardzo wytrzymałe, niezawodne i trwałe. Duże dziury znajdujące się w dolnej części konstrukcji szczotki łatwo i skutecznie usuwają zabrudzenia z konia.

Każda przedstawiona szczotka / ssawka przeznaczona jest do innej pracy. Najważniejsze przy doborze szczotek jest wybranie takiego urządzenia, które będzie nam odpowiadało i spełniało nasze wymagania. Jeżeli zdecydujemy już o przeznaczeniu końcówki, musimy koniecznie sprawdzić średnicę naszej rury. Standardem są średnice 32mm i 35mm, jednak występują również akcesoria z nietypową średnicą, w takiej sytuacji  najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szczotki lub ssawki z uniwersalnym wejściem. Gwint z uszczelką pozwala na zamontowanie końcówki na rury z przedziału średnic 30 > 37 mm. Możemy również użyć różnych przejściówek, dzięki czemu po zmianie odkurzacza nie będziemy musieli rezygnować z ulubionej szczotki. 

 

Worki do odkurzacza

Które wybrać? Co to jest średnica mocowania? papierowe, z mikrofibry czy wielorazowe?

1. Krótkie wprowadzenie do świata worków

Decydując się na kupno odkurzacza workowego musisz pamiętać o regularnej wymianie worków. Do Ciebie należy decyzja, czy zdecydujesz się na worki papierowe, syntetyczne, a może wielorazowe. Worki do odkurzacza naszej produkcji zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu odkurzaczy. Jako producent worków stawiamy nacisk na najlepsze parametry sprzedawanych produktów. Do ich produkcji używamy materiałów najwyższej jakości, które są bardzo solidne i wytrzymałe. Wymiana worków jest bardzo prosta i bezinwazyjna, a ceny dopasowane do Twojego portfela.

W 1964 roku po raz pierwszy zastosowano papierowy worek, który niczym nie ustępował swoim materiałowym poprzednikom, a przy tym był dużo wygodniejszy w codziennej obsłudze.

 

2. Rodzaje worków

Kliknij i sprawdź

Worki papierowe - Papierowe worki do odkurzacza doskonale sprawdzają się jako tańsza alternatywa worków z mikrowłókna. Worki papierowe składają się z kliku warstw papieru, które w połączeniu dają wytrzymałą barierę dla wszelkich nieczystości. Należy pamiętać, że jest to produkt jednorazowy i przy zapełnieniu wyrzucamy go do kosza. Nie zaleca się czekać aż worek całkowicie się zapełni, ponieważ może dojść do jego przerwania i brud z kilku miesięcy wydostanie się na zewnątrz.

 

Kliknij i sprawdź

Worki syntetyczne - Syntetyczne worki do odkurzacza wykonane są z wytrzymałego mikrowłókna, które skutecznie eliminuje kurz i dokuczliwe alergeny. Solidne mocowanie zapewnia szczelność podczas pracy. Worki z białego mikrowłókna są odporne na przetarcia i zapewniają wydajną pracę odkurzacza nawet przy znacznym zapełnieniu. Niektóre worki do odkurzaczy posiadają specjalną zasuwkę w mocowaniu, która zapobiega wydostaniu się nieczystości po napełnieniu worka. Worki do odkurzaczy z mikrowłókna są zgrzewane na brzegach, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe.

Kliknij i sprawdź

Worki wielorazowe - Wielorazowe worki do odkurzaczy to proekologiczna alternatywa dla osób dbających o środowisko. Worek składa się z grubego i precyzyjnie obszytego na brzegach płótna, które nie pozwala na wydostanie się wszelkich nieczystości. Mocowanie wykonane jest z wysokiej jakości plastiku, który wytrzyma wielokrotne mocowanie worka w odkurzaczu. Opróżnianie jest bardzo proste i szybkie a polega na zsunięciu plastikowego zacisku na dole worka i ostrożnym wysypaniu brudów do kosza.

Kliknij i sprawdź

Worki do zastosowań przemysłowych - Worki do odkurzacza przemysłowego zostały stworzone z wysokiej jakości materiału. Zastosowanie mikrowłókna eliminuje ryzyko rozdarcia lub pęknięcia, a worki można wykorzystywać aż do momentu całkowitego zapełnienia. Duża pojemność worków pozwala na długie użytkowanie bez konieczności częstej wymiany.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier GLS) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl